امروز دوشنبه  ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۶/۰۷/۲۹- ۱۱:۱۰

هشدار و توصیه مسافرتی

هشدار

هموطنان گرامی  با توجه به دریافت گزارشات متعدد و بروز مشكلات عدیده برای برخی هموطنان  درخصوص اقامت غیرمجاز ( OVER STAY   ) و یا تلاش برای اخذ و تمدید ویزا از مجاری غیر مسئول و واسطه كه بطور مستمر رخ می دهد و منجر به بازداشت ، بازگرداندن از فرودگاه ، خسارت مادی و....  میشود، چند نكته مهم به اختصار به اطلاع هموطنان عزیز رسانده میشود :

درصورت ورود با ویزای توریستی ( 14 روزه فرودگاهی ) ، این نوع ویزا به هیچ عنوان قابل تبدیل به روادید دیگری نظیر دانشجویی ، وابستگی و ویزای كاری و غیره نخواهد بود و اگر دراین خصوص تبلیغات یا اطلاعاتی از منابع دیگر كسب كرده اید صحت نداشته و كاملا نادرست می‌باشد.

درصورتی كه ویزای خود را از سفارت مالزی در تهران اخذ كرده اید توجه داشته باشید كه مامور فرودگاه مالزی هم ویزای ورود 60 روزه در گذرنامه شماره درج كند . موارد متعددی دیده شده كه افراد با وجود داشتن مجوز ویزا از سفارت مالزی در تهران در فرودگاه مالزی  مجددا ویزای توریستی 14 روزه برایشان درج شده كه موجب بروز مشكلات زیادی برای شهروندان می‌گردد. لذا در كانتر ورود به مهر ویزا توجه فرمایید. 

نظر به اینكه تبلیغات گسترده ای در شبكه‌های مجازی مبنی بر حل كردن مشكل اقامت غیرمجاز ( OVER STAY )و یا گرفتن ویزای جدید صورت می‌پذیرد، مجددا اعلام می نماید این آگهی‌ها معتبر نبوده و متاسفانه آگهی دهندگان درقبال گرفتن مبالغ هنگفت اقدام به درج مهرهای خروج و ورود به مالزی و همچنین كشورهای دیگر می كنند كه این مهرها عموما جعلی است و منجر به بروز خسارات جبران ناپذیری می‌شود . جعلی بودن این امهار از جمله زمانی نمایان می‌شود كه فرد برای خروج از مالزی به فرودگاه مراجعه كرده و مامور فرودگاه پس از بررسی سامانه ورود و خروج و چك با دستگاه مخصوص جعلی بودن آن را اعلام میكند .این وضعیت منجر به بازداشت فرد ، جریمه نقدی و در نهایت قرارگرفتن در لیست سیاه مالزی و اخراج می‌شود .

با تشكر از توجه به توصیه مسافرتی ،  در صورت سوال و ابهام مطلب خود را با ایمیل: iranemb.kul@mfa.gov.ir  مطرح نمایید.

 بخش كنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران - كوالالامپور 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما