امروز دوشنبه  ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۹/۱۹- ۱۳:۵۰ - مشاهده: ۲۷۷
تعداد بازدید:277 سه شنبه 19 آذر 1398 - 13:50
اطلاعیه

اطلاعیه

هشدار بخاطر کلاهبرداری از هموطنان

بسمه تعالی

اطلاعیه

سفارت جمهورى إسلامى ایران در کوالالامپور، به اطلاع عموم ایرانیان  مقیم کشور مالزی مى رساند  با عنایت به افزایش موارد کلاهبردارى از ایرانیان متردد به مالزی  توسط اتباع کشورهاى مختلف و از جمله تعداد معدودى ایرانی، شهروندان گرامی  مشکلات کنسولى، قانونى، مهاجرتى و حقوقى خود را با مراجعه به بخش کنسولى سفارت جمهورى اسلامى ایران در کوالالامپور، پیگیرى نمایند.

افراد کلاهبردار با سوءاستفاده از عدم اطلاع از قوانین و مقررات، اعتماد بى دلیل و عدم تسلط به زبان خارجی در قبال دریافت وجوه هنگفت براى حل مشکلات اقامت، مهاجرت، مجوزهاى کار، تحصیل و ...، رفع مشکل اقامت بیش از مدت ویزا (over stay)، رفع مسدودى حساب بانکى، افتتاح حساب بانکى ورسیدگی به امور زندانی و... نه تنها اقدامى براى حل مشکل از طریق مجارى مسئول  قانونى نمى نمایند ، بلکه بعد از دریافت پولهاى گزاف، درج مهرهاى جعلى، ارائه مدارک تقلبى و حتی معدوم و مفقود نمودن مدارک هویتی متقاضی  باعث بروز مشکلات عدیده اى براى این افراد مى گردند که ضمن حل نشدن مشکلات قبلى، محکومیت قضایى، اعم از بازداشت، جرایم سنگین مالى، دیپورتى و قرار گرفتن در لیست سیاه ممنوع الورودین به کشور مالزى و ... را نیز در پى دارد.

از اینرو هموطنان گرامی حتما اطلاعات لازم را با مطالعه  متون رسمی‌بررسی و در این موارد با افراد موثق و معتمد مشورت نموده و اسناد قانونی لازم مبادله گردد و  در صورت بروز  مشکل و مواجهه باموارد مشکلات فوق الذکر  به بخش کنسولى مراجعه نموده  و مشکلات خود را پیگیری نمایند و لازم است اطلاعات تکمیلى و مستندات خود نسبت به این قبیل مشکلات را در اختیار داشته باشند تا ضمن مساعدت هاى کنسولى لازم، امکان پیگیری فراهم گردد و علاوه بر آن موجبات بروز رسانى اطلاعات مربوط به فعالیتهای غیرقانونی فرد/ افراد/ گروه و شبکه و.... فعال در این حوزه شده و مضافا زمینه تقویت ادله حقوقى براى پیگیری‌های قانونی و قضایی میسر گردد و از بروز مشکلات مشابه براى سایر هموطنان نیزتا حد ممکن پیشگیری به عمل آید.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما