امروز دوشنبه  ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۰۲- ۰۶:۵۰ - مشاهده: ۶۸
دوشنبه 2 دی 1398 - 06:50
دیدار رئیس جمهور محترم با امیر قطر

دیدار رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر حسن روحانی با امیر قطر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی

دیدار رئیس‌جمهور ایران و امیر قطر با محور توسعه روابط دوجانبه

رئیس جمهور ایران و امیر قطر طی دیداری در حاشیه اجلاس سران کشورهای اسلامی در کوالالامپور بر توسعه و تعمیق روابط تهران-دوحه در همه زمینه‌ها تاکید کردند.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر امروز در حاشیه اجلاس سران کشورهای اسلامی در کوالالامپور، پایتخت مالزی با یکدیگر دیدار و بر توسعه و تعمیق روابط در همه زمینه‌ها تاکید کردند.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ایران"، روحانی در این دیدار با بیان اینکه روز به روز شاهد توسعه روابط تهران – دوحه هستیم، افزود: در کنار قطر بوده و هستیم و هرگونه فشار و تنگنای ایجاد شده علیه این کشور را محکوم می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ایران و قطر باید از فرصت نزدیکی و قرابت برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری استفاده کنند، گفت: دو کشورمی‌توانند در زمینه‌های مختلف همکاری نزدیک داشته باشند.

رئیس جمهور ایران با اشاره به اینکه تهران و دوحه در شرایط اقتصادی موجود می‌توانند بسیاری از نیازمندی‌های یکدیگر را رفع کنند، اظهار داشت: می‌توانیم در زمینه سرمایه گذاری مشترک همکاری داشته باشیم.

امیر قطر نیز با ابراز خرسندی از دیدار رئیس جمهور ایران در حاشیه اجلاس کوالالامپور، گفت: روابط دو کشور روابط ویژه‌ای است و در شرایط امروز منطقه باید روابط ما و تماس‌ها بیشتر باشد.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی با قدردانی از مواضع ایران در قبال تحریم قطر، تصریح کرد: موضع ایران مورد تحسین ماست و ما آن را فراموش نمی‌کنیم.

امیر قطر همچنین تاکید کرد: معتقدم ایران و قطر می‌توانند از این شرایط سخت که برایشان ایجاد شده عبور کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما