پیام سفیر

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سلامی چو بوی خوش آشنایی

روز 29 اردیبهشت 1396 هر ایرانی که قلبش برای سربلندی وطنش می طپید حضور گرم و با شکوه را در تاریخ پرافتخار جمهوری اسلامی ایران رقم زد که به نشانه سپاس الهی این مهم را همه باید بسیار قدردان باشیم.

مشارکت گسترده و حماسی مردم ایران و خصوصا نسل جوان  پر شور و شعور در انتخابات و حضور افتخار آفرین در پای صندوق های رای در داخل و خارج از کشور پیروزی مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود بود که فصلی جدید برای جمهوری اسلامی ایران پدید آورده است. فصلی نو از همدلی و همکاری برای توسعه و پیشرفت و اعتلای همه جانبه کشور و تداوم تعامل و حضور مقتدرانه ایران در عرصه های جهانی و مشارکت و تلاش مسوولانه  و فعال برای تقویت صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی را بیش از پیش قوت بخشیده است.

در این فرصت کم نظیر با ابراز تشکر از مشارکت گرم و خوب هموطنان عزیز مقیم مالزی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تداوم مسیر تدبیر و امید و ریاست جمهوری آقای دکتر روحانی را به هموطنان عزیز تبریک و تهنیت می گویم و از خداوند بزرگ عزت، آبادانی و پیشرفت کشور و شادی و سرافرازی روز افزون  ملت بزرگ ایران را خواهانم.

مرضیه افخم 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی

31 اردیبهشت ماه 1396

 

________________________________________________________________________________________________

به نام آنکه جان را فکرت آموخت

 

با سلام به هموطنان گرامی

 برای اینجانب مایه افتخار است که به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران، در کشور زیبا و مسلمان مالزی توفیق حضور و خدمت پیدا کرده‌ام.

جمهوری اسلامی ایران و مالزی دو کشور مهم جهان اسلام و قاره پهناور آسیا هستند و بدون شک تقویت همکاری و ارتباط نزدیک‌ تر میان دو کشور می تواند نتایج مثبت و سازنده‌ای برای صلح، امنیت و توسعه میان کشورهای اسلامی و سایر ملل داشته باشد.

جامعه ایرانیان در خارج از کشور همواره جایگاه و نقش بی‌بدیلی در معرفی فرهنگ غنی، سنن مذهبی و ریشه‌های عمیق تمدنی میهن اسلامی دارند. اطمینان دارم با تکیه بر حضور و فعالیت هموطنان فرهیخته و فرهنگ دوست و با همکاری و همدلی می توان گام‌های ارزنده‌ای در جهت ارتقا مناسبات موجود دو کشور دوست برداشت.

امید است هموطنان عزیز ایرانی مقیم مالزی که تاکنون حضور و نقش موثری در عرصه های مختلف علمی، تجاری و فرهنگی داشته‌اند ما را در امر مهم معرفی شایسته کشورمان ایران، در نزد دولت و مردم مهربان مالزی یاری نمایند.

اینجانب و همه همکاران و کارگزاران کشور در مالزی خدمت به جامعه ایرانی را از وظایف اصلی خود دانسته و با تکیه به لطف خداوند از هیچ کوششی در این راه دریغ نخواهیم کرد.

پیشنهادات و توصیه‌های راهگشا و دلگرم کننده شما را صمیمانه پذیرا هستیم.

با آرزوی سربلندی و موفقیت دو ملت دوست و مسلمان ایران و مالزی.

 

مرضیه افخم

سفیر جمهوری اسلامی ایران

1394/10/09